AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI

11.11.2023

W piątek 10 listopada spotkaliśmy się na apelu z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy zgromadzeni o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego włączając się w akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali rys historyczny ukazujący drogę do odzyskania niepodległości, przeplatany recytowaniem wierszy. Ważnym elementem akademii było przypomnienie, że 31 października 1918 roku Bochnia, jako jedno z pierwszych miast na ziemiach polskich ogłosiła niepodległość.

Po obejrzeniu programu artystycznego uczniowie mieli szansę wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne: "Rozkwitają pąki białych róż", "My, Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani", "Pierwsza kadrowa" i wiele innych...

Barbara Korta,
Janusz Paprota,