5E Z ABB

11 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 po raz pierwszy zawitali przedstawiciele firmy ABB Ltd (Asea Brown Boveri) – międzynarodowego koncernu z siedzibą główną w Zurychu.

Firma ABB działa w takich branżach jak: automatyka, robotyka i energetyka; producent stacji i systemów elektroenergetycznych, aparatury elektrycznej, aparatur rozdzielczych wysokich, średnich oraz niskich napięć, wiodąca globalna firma technologiczna, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB. Międzynarodowy koncern ABB znany jest polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat.

Naszą szkołę odwiedzili Panowie Krzysztof Sasin - konsultant techniczny firmy ABB, szkolenia/systemy:ABB i-bus KNX, ABB free@home, ABB WELCOME oraz Krzysztof Perek - starszy specjalista do spraw marketingu i sprzedaży w firmie ABB.

Szkolenie które Panowie przeprowadzil, dedykowane było dla klasy 5E technik elektryk, którzy już w tym miesiącu kończą pięcioletnią edukację w murach ZSNR1.

Tematem szkolenia była szeroko pojęta automatyka domowa, systemu automatyki budynkowej ABB-free@home®, montaż w nowym budynku, jak również i modernizując dom lub mieszkanie. System zapewnia wolność wyboru pomiędzy instalacją przewodową lub bezprzewodową, można również dowolnie je ze sobą mieszać wybierając najlepsze dla klienta połączenie. Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy urządzeniami domowymi proste jak nigdy, wykład oraz zajęcia praktyczne miał na celu zapoznanie przyszłych absolwentów z trendami w dziedzinie ogólnie pojętej automatyki oraz z przygotowaniem Ich do nowoczesnego rynku pracy.

Bardzo dziękujemy Panom Krzysztof Perek i Krzysztof Sasin za przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia.

Sebastian Karwasiński