1970’s ENGLISH SONGS CONTEST

1970’s ENGLISH SONGS CONTEST

11 marca 2024 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Wzięli w nim udział uczniowie z I LO, II LO oraz ZS nr1 w Bochni. Uczestnicy wykonali tym razem piosenki popularne w latach siedemdziesiątych. Zmagania wokalne umilił pokaz  taneczny Mai Cholewy, Julii Kokoszki oraz Kamili Węgrzyn.

Poziom wykonywanych utworów był w tym roku bardzo wysoki i pomimo intensywnej pracy profesjonalnych członków jury trudno było wyłonić zwycięzców. Obradowano w składzie: pani Joanna Grandys – wokalistka Opery Krakowskiej, pan Marcin Skoczek – długoletni współpracownik chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai oraz pani Zofia Sitko – prezes Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Ocenie podlegały umiejętności wokalne, intonacja, rytm, charakteryzacja  natomiast pani Magdalena Wojdan – współorganizatorka konkursu oceniała wykonawców pod względem językowym. Uwzględniano również ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce otrzymała Anastazja Maćkowska – uczennica II LO za wykonanie piosenki „Mamma Mia” z repertuaru zespołu Abba

II miejsce otrzymała Katarzyna Płachta – uczennica II LO w Bochni, która przypomniała utwór „Gimme Gimme”

III miejsce uzyskała Maria Paluch  z ZS1 w Bochni śpiewając słynny hit Jimmiego Cliffa „I can see clearly now”.

Jury postanowiło przyznać, aż trzy wyróżnienia. Wszystkie trzy trafiły  w ręce uczniów „Mechanika”. Wyśpiewali je: Julianna Sitko, Adam Florkowski oraz Dawid Piekarz.

Zarówno osoby nagrodzone jak i wyróżnione otrzymały nagrody, zakupione dzięki hojności naszego sponsora, którym  była Rada Rodziców przy ZS Nr1, której bardzo gorąco dziękujemy!

Konkurs nie odbyłby się bez osób prowadzących: Dominiki Wojas, Kacpra Kaczmarka i Kacpra Sowy, bez naszego operatora dźwięku Eryka Sysło oraz Amelii Duś, która cały ten festiwal uwieczniła na zdjęciach. Im należą się również gorące podziękowania.

Słowa uznania kierujemy również dla pani Łucji Piątkowskiej za ogromną pomoc w tworzeniu przepięknej dekoracji oraz pani Katarzyny Stal za pomoc w organizacji.

Wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Organizatorki konkursu

Magdalena Wojdan,