14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15.10.2021
Zdjęcie przedstawia po lewej stronie poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły, w tle flaga polski i godło, z przodu mównica na której przemawia dyrektor szkoły
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych. (Konfucjusz)

14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, potocznie określany jako Dzień Nauczyciela. To czas, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą pedagogów w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Jest też doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty za codzienny trud, wrażliwość, cierpliwość i wyrozumiałość.

Tego dnia w Zespole Szkół Nr1 w Bochni w sali gimnastycznej o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia. Spotkanie rozpoczął przewodniczący szkoły, witając wszystkich zebranych: dyrekcję, zaproszonych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu, przewodniczący w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia na ręce dyrekcji szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor - Pan Jan Balicki, który podkreślił znaczenie tego dnia dla całej społeczności uczniowskiej, wskazując, że jest to święto zarówno nauczycieli i uczniów jak i pracowników, którzy dbają o to, by szkoła mogła dobrze funkcjonować na co dzień. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom nagród Dyrektora za wyróżniającą pracę. Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Halina Kronenberg- Sitko, by złożyć życzenia.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klas 1J, 1Y oraz 4L pod kierunkiem Pani Danuty Mroczek zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „ Nauczycielu- jaki jesteś?”. W tym celu zaprosili wszystkich w wirtualną podróż przez wieki i różne kultury w poszukiwaniu obrazu nauczyciela. W programie słowno- muzycznym nauczyciel ukazany został jako przewodnik, powołany do przekazywania swojej mądrości wychowankom, którzy mu zawierzyli, że dobrze przygotuje ich nie tylko do matury, ale do życia. Piękne i wzruszające aranżacje utworów muzycznych podkreśliły, że nauczyciel to ten, który zmusza do refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytania: jak żyć, jak być szczęśliwym w życiu pełnym niespodzianek.

O to, by uroczystość miała szczególną oprawę i wystrój oraz wszystko przebiegało bez zakłóceń zadbała Pani Barbara Frasik oraz Pan Paweł Trojanowski.

Po programie artystycznym bardzo ciekawą prezentację przedstawili uczniowie, którzy odbywali praktyki w Grecji. Wystąpienie szczególnie skierowane było do przedstawicieli klas drugich, którzy w przyszłym roku maja szansę wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Na zakończenie wystąpił Pan dyrektor Jan Balicki, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

                                                                                                                 mgr Danuta Mroczek

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.