1 Września - uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

01.09.2021
Wprowadzenie sztandaru szkoły przez trzyosobowy poczet w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej, zgromadzonej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr. 1 w Bochni.
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

     Tradycyjnie już, pierwszego września odbyła się w kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Bochni msza święta inaugurująca nowy rok szkolny, a po niej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zajęć edukacyjnych w naszej szkole.

              W tym roku uroczystość była tym większa, że uczestniczył w niej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Włodzimierz Bernacki, Starosta Bocheński Adam Korta oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie klas pierwszych.

              -Kiedy w Bochni, na Bocheńszczyźnie, pada nazwa „Mechanik” to wszyscy mają świadomość tego, że to jest szkoła, która nie tylko kształci, wychowuje, ale to jest szkoła, która daje pewną gwarancję dotyczącą przyszłości człowieka, który taką szkołę ukończy -powiedział wiceminister edukacji i nauki w swoim przemówieniu, jednocześnie zwracając uwagę na wysoki poziom kształcenia w naszej szkole, jak również fakt, że do największej szkoły w powiecie będzie uczęszczała w tym roku rekordowa liczba: 1706 uczniów.

              W czasie uroczystości, Pan Dyrektor Jan Balicki odebrał ślubowanie od pierwszoklasistów, do których kilka ciepłych słów skierował również w swoim przemówieniu Starosta Bocheński.

              Do życzeń szanownych gości dołączamy własne, dla całej społeczności szkolnej, aby rok 2021/2022 był spokojny i bezpieczny, pełen ambitnych planów, marzeń i sukcesów edukacyjnych oraz wychowawczych.

1.09.2021 Rozpoczęcie roku szkolnego

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.