PNWM

BUCHEN-BOCHNIA MAMY GOŚCI !!!

BUCHEN-BOCHNIA MAMY GOŚCI !!!

W sobotę 21 września do naszej szkoły przyjechało 15 uczniów Burghardt Gymnasium w Buchen/ Odenwald. Wraz z uczniami ZS Nr 1 w Bochni rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu wymiany młodzieży polskiej i niemieckiej, dofinansowanego ze środków instytucji wspierającej: Deutsch-Polnisches Jugendwerk czyli Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Przed przyjazdem do Polski młodzież zapoznała się za pośrednictwem Internetu i mediów społecznościowych, dobrała się w polsko-niemieckie pary, które obecnie mieszkają u polskich rodzin.

Na najbliższy tydzień spędzony przez przyjaciół z Buchen w Polsce zaplanowano szereg atrakcji: m.in. zwiedzanie Kopalni soli w Bochni, obozu w Auschwitz-Birkenau, Krakowa wraz z dzielnicą Kazimierz. W szkole młodzież spędzi wtorkowe przedpołudnie, zapozna się z warunkami nauki i przystąpi do rywalizacji sportowej. Kolejne punkty programu to poznanie kuchni regionalnej wraz z lepieniem pierogów i gra miejska mająca na celu poznanie atrakcji Bochni.

Najważniejszy cel wymiany-nauka i doskonalenie języka niemieckiego i angielskiego   realizowany będzie każdego dnia, w każdym punkcie programu i kontynuowany w drugiej części projektu- realizowanej wiosną w Buchen.

Zakończenie wizyty zaplanowano na sobotę 28 września. Projekt został przygotowany i jest realizowany przez nauczycielki j. niemieckiego P. Kingę Struzik i P. Monikę Rozum, którym pomagają nauczyciele z Buchen P. Barbara Miksch i Anja Szkalski.

Miejmy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać realizacji programu a najbliższy tydzień spędzony w Bochni, Krakowie i okolicach pozostawi trwały, pozytywny ślad w pamięci uczestników projektu.

mgr Roma Florek

Uczestnicy wymiany w trakcie wycieczki do Kopalni soli w Wieliczce