PRZYGOTOWANIE DO MOBILNOŚCI

pl_wspolfinansowane_przez_unie_europejska_pos.png

Greckie praktyki - czas profesjonalistów

PRZYGOTOWANIE DO MOBILNOŚCI

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

Przygotowanie ma służyć poprawie kompetencji uczestników, przygotować językowo do pracy w zagranicznym przedsiębiorstwie, poprawić świadomość na temat kraju do którego jadą, nauczyć zachowania w nowych sytuacjach, zwiększyć pewność siebie.

Działania przygotowawcze będą realizowane w trzech blokach tematycznych: przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne.

Przygotowanie JĘZYKOWE - uwzględniające słownictwo branżowe właściwe dla danej specjalizacji.

Przygotowanie KULTUROWE - prezentacja na temat zwyczajów i kultury kraju goszczącego.

Przygotowanie PEDAGOGICZNE - zajęcia z pedagogiem, sposoby radzenia sobie ze stresem i rozłąką, adaptacja w nowym środowisku. Omówienie praw i obowiązków uczestników stażu, BHP, pierwsza pomoc.

Zajęcia dla uczestników programu realizowane będą  w dniach 4.05-9.05.2023.

logo2-11.png