KRÓTKOTERMINOWA MOBILOŚĆ ZAWODOWA UCZNIÓW

04.06.2024

Krótkoterminowa mobilność zawodowa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Grecji

W dniach od 19.05.2024 r. do 01.06.2024 r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni zrealizowali mobilność zawodową
w Grecji w ramach projektu Erasmus+. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie technikum kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik pojazdów samochodowych.

W wyniku rekrutacji wyłoniono grupę 24 najlepszych uczennic
i uczniów, którzy przed wyjazdem uczestniczyli w zajęciach językowych, pedagogicznych, z zakresu BHP, historii i geografii, a następnie rozpoczęli dwutygodniowy staż zawodowy w greckich zakładach pracy.

Młodzież doskonaliła swoje umiejętności oraz nabyła nowe kompetencje językowe. W dniach wolnych od zajęć praktycznych, nasi uczniowie w ramach programu kulturowego, zwiedzili urokliwe greckie miasteczka m.in. Stary Panteleimon,  Meteory oraz wyspę Skiathos.

Dzięki udziałowi w projekcie przedstawicie społeczności ZS Nr 1 mogli poznać kulturę, kuchnię grecką, branżowy język obcy oraz otworzyć się na nowe rozwiązania zawodowe.

Wszyscy wrócili bogatsi o nowe kompetencje i doświadczenia.