JOB SHADOWING

Job shadowing dla nauczycieli po raz pierwszy w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni od lat aktywnie korzystają z możliwości jakie daje program Erasmus+.
W tym roku po raz pierwszy nauczyciele naszej szkoły skorzystali
z możliwości obserwacji pracy (job shadowing) w ramach programu Erasmus +. Główną ideą job shadowing jest założenie, iż uczestnicy mogą spędzić pewien okres w innym kraju. Celem pobytu było wzbogacenie warsztatu pracy o nowe praktyki i gromadzenie pomysłów poprzez obserwację i interakcję z osobami na równoważnych stanowiskach. Ważnym aspektem były kontakty z  ekspertami podczas ich codziennej pracy. Aktywność realizowana była w dniach 26.05-01.06.2024, w Grecji. Wszyscy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.