DWUTYGODNIOWY STAŻ ZAWODOWY W GRECJI

06.06.2023

Od 14 do 26 maja uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni odbyli dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji, który był realizowany w ramach projektu Erasmus+.

Dzięki udziałowi w projekcie, młodzież objęta wsparciem mogła poznać kulturę, kuchnię grecką, branżowy język obcy oraz otworzyć się na nowe rozwiązania zawodowe.

W projekcie uczestniczyli uczniowie technikum kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych. W wyniku rekrutacji wyłoniono grupę 25 najlepszych uczennic i uczniów, którzy brali udział w zajęciach językowych, pedagogicznych, z zakresu BHP, historii oraz geografii, a następnie rozpoczęli dwutygodniowy staż zawodowy w greckich zakładach pracy. Uczestnicy projektu doskonalili swoje umiejętności oraz nabyli nowe kompetencje, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji językowych.

W dniach wolnych od zajęć praktycznych, nasi uczniowie, w ramach programu kulturowego projektu, zwiedzili urokliwe greckie miasteczka m.in. Stary Panteleimon, Meteory oraz wyspę Skiathos. Uczestnicy mobilności poznali też sekrety produkcji greckiego sera feta.

Wszyscy wrócili bogatsi o nowe kompetencje i doświadczenia.

pl_wspolfinansowane_przez_unie_europejska_pos.png