SPOTKANIE Z POEZJĄ CYPRIANA KAMILA NORWIDA

14.11.2021

Spotkanie z poezją Cypriana Kamila Norwida

„Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa.” (Robert Frost)

25 października 2021 roku o godzinie 12.00 w świetlicy szkolnej zaprezentowany został montaż słowno - muzyczny, dotyczący życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie zrealizowane w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2021- Rokiem Norwidowskim. Była to okazja do przypomnienia sylwetki nierozumianego i niemal zapomnianego za życia artysty. Uczniowie przybliżyli publiczności istotne wydarzenia z życia poety, a także recytowali jego wiersze, które zaprezentowali również w formie śpiewanej. W nowej aranżacji mogliśmy usłyszeć utwory takie jak: „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj”, „Samotność”, „Mój ostatni sonet” czy „Fortepian Chopina”.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, uwrażliwienie na słowo pisane oraz chęć pokazania, że poezja to nie tylko zbiory wierszy zalegające na półkach, ale twórczość, która kryje w sobie określony sens i emocje. Warto ją czytać, gdyż pozwala odkrywać swoje wnętrze i wyrażać uczucia. Po zakończeniu akademii, z rąk Pani dyrektor Sylwii Zajt nagrody oraz dyplomy otrzymali laureaci konkursu recytatorskiego, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

W programie artystycznym udział wzięli:

Julia Put, Małgorzata Adamczyk, Kinga Możdżeń, Kinga Mroczek-klasa 1Y– recytacja
Oliwia Kamyczek 3MY, Julia Kuźnar 1Y, Julia Sławęta 1 Y – śpiew
Maja Gruszczyńska 1M – wiolonczela
Bartosz Kluba 3MY – gitara
Ewa Gruszczyńska 1M, Adrian Miśkowicz 4 L – klawisze
Sara Chorobik 1F, Radosław Kaczmarczyk 4I – narratorzy.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowanie oraz realizację wyjątkowego spotkania z twórczością Cypriana Kamila Norwida.

mgr Teresa Koźlak, mgr Anna Kubać