ROZSTRZYGNIĘCIE TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

Nie tylko kraj ten, w którym żyjecie,
Ojczyzną waszą się zowie:
Bo jest i druga ojczyzna, (...)
Co w polskim mieści się słowie.

W. Bełza Polska mowa

Rozstrzygnięcie Turnieju Wiedzy o Języku Ojczystym

18 marca 2024 roku w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy o Języku Ojczystym organizowany przez Panie bibliotekarki w ramach Dnia Książki i Praw Autorskich, w którym wzięło udział, aż 32 uczestników z różnych klas ZS Nr 1 w Bochni. Rywalizujący ze sobą uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań dotyczących ortografii, interpunkcji, gramatyki czy literatury naszego rodzimego języka.

Miło nam poinformować, iż miejsca na podium zajęli:

I - Aleksandra Tabor z klasy 3J

II  - Paulina Samek z klasy 2 Y

III - ex aequo: Anna Więcek z klasy 2Y i Piotr Tworzydło z klasy 2Y

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy !!!!!!

mgr A. Wilk