MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Otwarta książka w kobieych dłoniach na tle regału z książkami

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL - Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Hasłem tegorocznych obchodów są: „Baśnie i legendy z całego świata”.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej. Zaakcentowanie jej roli, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej. Ponadto podnoszenie poziomu czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę jaką spełnia w życiu szkoły. Coroczne wydarzenie daje także możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie i twórczo spędzić czas.

Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 również i w tym roku włączyła się w akcję promocji czytelnictwa, organizując konkurs recytatorski skierowany do naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem: https://zs1.bochnia.pl/biblioteka/poezja-cypriana-kamila-norwida-szkolny-konkurs-recytatorski-3.html