Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni

ul. Windakiewicza 23, 32-700 Bochnia

tel. +48 14 612 26 03

www.zs1.bochnia.pl

Zespół Szkół Nr 1 jest kontynuatorem tradycji bocheńskiego kształcenia zawodowego rozpoczętych przez Szkołę Przemysłową Uzupełniającą w 1890 r.

Od wielu lat ZS Nr 1 stanowi nie tylko kuźnię kadr dla bocheńskiego przemysłu i usług, ale również z bardzo dobrym skutkiem przygotowuje młodych ludzi do podjęcia studiów  wyższych i do dorosłego życia.

Liceum Ogólnokształcące, Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 1 stanowią szansę kontynuowania nauki w wielu atrakcyjnych zawodach niemal dla każdego absolwenta gimnazjum. Są to głównie zawody branży informatycznej, mechanicznej, samochodowej, chłodniczej, elektrycznej, instalacyjnej oraz   w zakresie usług i logistyki.

Wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, bogate wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne i środki audiowizualne, bardzo dobre wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych oraz pięć pracowni komputerowych tworzą warunki zapewniające  wysoki poziom kształcenia.

Jego potwierdzeniem jest duża liczba absolwentów szkoły podejmujących studia oraz prestiżowy tytuł „Srebrnej Szkoły 2016” przyznawany dla najlepszych szkół technicznych w Polsce przez znany periodyk PERSPEKTYWY.

Szkoła zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa uczniów, dobrą opiekę uczniów i spójny program wychowawczy.  Dobre kontakty szkoły z pracodawcami, powiązanie  kształcenia zawodowego z potrzebami lokalnego rynku pracy oraz ugruntowana wysoka pozycja szkoły w tym zakresie stanową gwarancję atrakcyjnego zatrudnienia w Bochni i jej okolicy.

Współpraca z uczelniami krakowskimi, szeroka oferta olimpiad, konkursów i turniejów oraz dodatkowe zajęcia pozwalają na pogłębianie zainteresowań uczniów i ich indywidualny rozwój.

Mając na uwadze potrzeby rynku pracy, szkoła w każdym roku tworzy nowe kierunki rozwoju.

Koła zainteresowań:  Szkolne Koła Przedmiotowe, min. Koło Matematyków, Historyków, miłośników poezji, języków obcych, Szkolne Koło Teatralne,  Przedsiębiorczy Mechanik, Koła Sportowe (różnych dyscyplin sportowych), Koła Zawodowe, turystyczne, wolontariackie i wiele innych.

Dodatkowa oferta: wyjazdy do kina i teatrów, wycieczki krajowe i zagraniczne (w tym wyjazdy zawodoznawcze do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw),  koncerty,  wolontariat, Bocheński Świat Maszyn, współpraca z UE w Krakowie, system stypendialny dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz uczniów wyróżniających się w nauce, nowoczesne pracownie informatyczne, WiFi, bezpłatne kursy na wózki widłowe, prawo jazdy, spawalnicze.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się przy współpracy kilkudziesięciu przedsiębiorstw, min z firmą IGLOO, Cold, Mawi, Plastbud, Stalprodukt Wamech, Bolarus, Marco, Instalator, Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych Jerzy Pyciak.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY – 2 KWIETNIA 2016 (SOBOTA) GODZ. 9.00. ZAPRASZAMY!!!