Dziedzictwo Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej

Nasza szkoła przystępuje do realizacji projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w zakresie budowania pamięci historycznej o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.

W ramach tego projektu 45 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 wyjedzie na 4-dniową wycieczkę na Litwę. Zwiedzać będą m.in. Wilno,Troki, Pożajście, Kowno, Kiejdany, Szetejnie. Uczniowie pogłębią i utrwalą swoja wiedzę o życiu i twórczości Polaków – literatów Mickiewicza, Miłosza, Słowackiego, pójdą śladami innych Wielkich Rodaków : Moniuszki czy Piłsudskiego. W szerszej perspektywie spojrzą na historię Polski, zobaczą miejsca kultu religijnego, które są symbolem polskości na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.

Ta wycieczka do okazja do kształtowania świadomości historycznej i literackiej, do rozwijania uczuć patriotycznych naszej młodzieży.

Zapraszamy.

Zgłoszenia (do 16.09) przyjmuje p. mgr Dominik Pałka.

miasto