SPOTKANIE Z POEZJĄ ZBIGNIEWA HERBERTA

30 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 11.00 ORAZ 12.00 W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ODBYŁ SIĘ MONTAŻ SŁOWNO- MUZYCZNY , DOTYCZĄCY ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA HERBERTA.   ZREALIZOWANY W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA ORAZW ZWIĄZKU Z OBCHODAMI ROKU HERBERTOWSKIEGO.UCZNIOWIE PRZYBLIŻYLI PUBLICZNOŚCI SYLWETKĘ POETY, ISTOTNE WYDARZENIA Z JEGO ŻYCIA A TAKŻE RECYTOWALI JEGO WIERSZE ORAZ PRZEDSTAWILI JE W FORMIE ŚPIEWANEJ. W NOWEJ ARANŻACJI MOGLIŚMY USŁYSZEĆ UTWORY TAKIE JAK: „KAMIEŃ”, „PROŚBA” ORAZ „TESTAMENT”.CELEM PRZEDSIĘWZIĘCIA BYŁA POPULARYZACJA CZYTELNICTWA WŚRÓD MŁODZIEŻY , UWRAŻLIWIENIE NA SŁOWO PISANE ORAZ CHĘĆ POKAZANIA, ŻE POEZJA TO NIE TYLKO ZBIORY WIERSZY ZALEGAJĄCE NA PÓŁKACH, ALE TWÓRCZOŚĆ, KTÓRA KRYJE W SOBIE OKREŚLONY SENS      I EMOCJE. WARTO JĄ CZYTAĆ, GDYŻ POZWALA ODKRYWAĆ SWOJE WNĘTRZE I WYRAŻAĆ UCZUCIA.

                                                                                                                                                                 mgr Teresa Koźlak

                                                                                                                                                                   mgr Anna Kubać

herbert