Jesienne spotkanie z poezją

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole Jesienne spotkanie z poezją i muzyką.W programie  zostały zaprezentowanenajpiękniejsze wiersze Skamandrytów –J.Tuwima, J. Lechonia, K. Wierzyńskiego, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, J. Iwaszkiewicza, L. Staffa.   Nastrojowa poezja i muzyka oraz jesienna scenografia przeniosła widzów  w klimat złotej polskiej jesieni. Po wysłuchaniu koncertu skrzypcowego pt: „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na scenie pojawili się narratorzy w osobach Natalii Czai ora Pawła Makowieckiego, którzy przybliżyli słuchaczom tematykę i motyw przewodni spotkania poetyckiego. Duży zachwyt publiczności wzbudziły nostalgiczne i nasycone emocjami recytacje wierszy w wykonaniu: Wiktorii Kowalskiej, Marii Świder, Natalii Czai, Krystiana Budzyna, Dawida Padowskiego, Jakuba Wiśniowskiego, Sebastiana Wójcika oraz Jakuba Małeckiego. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili wokaliści: Katarzyna Opoka, Julia Paszkot i Kamil Malinowski. Wprowadzili publiczność w wyjątkowy nastrój prezentując klasyczne utwory Czesława Niemena, Edyty Gepert i Maryli Rodowicz przy akompaniamencie zespołu muzycznego w składzie: Oliwia Górka-gitara, Hubert Goliński-klawisze, Jakub Fijał - gitara. Na zakończenie programu artystycznego publiczność miała okazje wysłuchać niezwykle ciekawej aranżacji Barw Jesieni w wykonaniu kwintetu instrumentalnego: Jakub Gajek –akordeon, Patryk Molęda- trąbka, Adrian Data- trąbka, Daniel Zelek – klarnet, Sebastian Szczygieł –klarnet.

Spotkanie poetyckie odbyło się w pięknej scenografii jesiennej i miało na celu ukazać młodzieży piękno poezji i muzykioraz jej walorów, które są ponadczasowe i uniwersalne.