Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

            W dniu 07.12.2017 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Był to I etap konkursu - etap szkolny.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Uczniowie klasy 2 j grupa II rozwiązywali w 4 drużynach 3 trzyosobowych test w formie dwujęzycznej. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Test z I-go etapu konkursu najlepiej napisała drużyna:

  • Aleksandra Piszczek 
  • Wiktoria Śmietana 
  • Kacper Nitsch 

Do II etapu konkursu przeszła wyżej wymieniona drużyna z naszej szkoły.

GRATULUJĘ 

mgr Alina Mirek