Kuck mal, der Nikolaus kommt…

zdjmikolaj2j

W czwartek 7. grudnia 2017 r. do naszej szkoły przyszedł św. Mikołaj :) Ten niecodzienny gość przybył do uczniów i uczennic klasy 2 j grupa II.

Czy św. Mikołaj przyszedł przez komin? Nie, tak po prostu zapukał do drzwi sali lekcyjnej nr 11. Nasz gość rozmawiał z uczennicami i uczniami klasy 2 j – naturalnie w języku niemieckim :)

Mikołaj zadawał uczniom różne pytania dotyczące np. sposobu spędzania czasu wolnego, zainteresowań. Interesował się również matematycznymi uzdolnieniami uczniów. Dopytywał się również, czy młodzież zna wierszyki po niemiecku, niemieckie łamańce językowe.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli św. Mikołaja znajomością języka niemieckiego nie tylko w formie rozmowy, lecz również w formie wierszyków i łamańców językowych. Wszystkie uczennice, uczniowie i nauczycielka języka niemieckiego mgr Alina Mirek otrzymali drobne prezenty.

Na zakończenie wizyty św. Mikołaja na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 2 j grupa II zaśpiewali piosenkę „Lieber guter Wiehnachtsmann”.

Przedstawienie z podziałem na role przygotowała nauczycielka języka niemieckiego mgr Alina Mirek.

mgr Alina Mirek