plakat konkurs einklang

Eksluzywny festiwal piosenki integracyjnej EINklang

W dniu 26.10.2017 uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Zespołu Szkół Nr 3, Zespołu szkół nr 1 w Bochni i z Zespołu Szkół Gminnych w Gawłowie wybrali się do Saarlouis, by móc uczestniczyć w ekskluzywnym festiwalu piosenki integracyjnej EINklang. Celem festiwalu jest integracja osób niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami. Dzień poprzedzający festiwal poprzedzały przygotowania i próby.

EINklang odbył się 28.10.2017 w Dillingen w dawnej lokomotywowni – co nadało imprezie wyjątkowy klimatJ. Festiwal został zorganizowany przez profesjonalnego muzykaHorst Friedrich i powiat Saarlouis. To muzyczne wydarzenie jest częścią projektu „Powiat Saarlouis dla wszystkich”. Luciano Falsetti jako moderator poprowadził ten wspaniały koncert.

W jury zasiedli Sabine Becke wokalistka zespołu The New Generation, Thomas Bernardy z chóru  Heart, Christian Besch, keyboardzista  zespołu Luxuslärm, Jerzy Turek z Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego i Winfried Hoffmann, rzecznik niepełnosprawnych z Dillingen.

Na scenie wystąpiły zarówno duety jak również chóry i zespoły. Uczestnikom festiwalu towarzyszył zespół muzyczny Kolji Koglina, z którym gościnnie wystąpił Michał Jaszczyński grając na kachonie.

Na festiwalu EINklang wystąpił zespół z Bochni, w składzie: Oliwia Jankowicz, Karolina Michałowska, Wiktoria Madalska, Arkadiusz Piórecki, Krystian Koftis, jak również duet – Jakub Nowakowski i Kamil Malinowski.

Nasz bocheński zespół zaśpiewał w wersji dwujęzycznej piosenkę „Szkolny Rock and Roll”, a duet „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka zarówno w języku polskim jak i niemieckim.

Duet w składzie Jakub Nowakowski – z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Kamil Malinowski – z zespołu Szkół Nr 1, klasa 2 l - zajął I-sze miejsce ex aequo wraz z chorem z Dillingen.

festiwalniemiecki

 

Nagranie z występu można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=jzhPtE6oBso&feature=youtu.be

Gratuluję zwycięzcom :)

Alina Mirek