„Obyś cudze dzieci uczył...”

W czwartek 12 X 2017r. odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W tym roku wyjątkowo obchodziliśmy to święto dwa dni wcześniej, ponieważ rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, z którą związane jest to święto, przypadała na sobotę.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń, które w imieniu uczniów na ręce dyrekcji złożyli przedstawiciele samorządu szkolnego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Jan Balicki, który zwrócił uwagę na trudności w zawodzie nauczyciela, nadmiar obowiązków i zmiany, które są stałym elementem szkoły. Pogratulował nauczycielom wytrwałości, życzył wielu sukcesów, ale zwrócił się również do uczniów, aby szanowali i docenili wysiłek swoich nauczycieli, ponieważ odnoszone przez nich sukcesy są wynikiem nie tylko ich pracy, ale także wysiłku wielu pedagogów. Następnie wręczył nagrody nauczycielom, których praca w ostatnim czasie szczególnie zasługiwała na wyróżnienie. Nagrodzeni nauczyciele to: R. Bednarek, J. Bieżychudek, K. Dębek, A. Gawęda-Malaca, M. Grabania, K. Hudyba, M. Jadczak, T. Koźlak, K. Lis-Błąkała, B. Maksylewicz, M. Pasula, A. Pławecki, A. Rachwał, ks. S. Sosnowski, M. Węgrzyn, J. Wzorek. Natomiast nagrody Starosty otrzymali K. Struzik i J. Tarczydło.