Każdy ma swój Everest …


fot 5342

    25 września odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły Szczepanem Brzeskim oraz jego partnerką Sylwią Bajek. Obydwoje  postawili przed sobą trudne  wyzwanie – zamarzyli zdobyć  Mount Everest,  szczyt liczący 8848 m n.p.m. Dla Szczepana jest ostatnim szczytem w Koronie Ziemi. Wcześniej zdobył min. Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Do ukończenia projektu brakowało mu  tylko Everestu.

     Szczepan i Sylwia opowiedzieli  o swoich przygotowaniach do wyprawy, które zaplanowali szczegółowo i skrupulatnie. Pokazali naszym uczniom, że każdy może przekroczyć własne ograniczenia i „sięgnąć szczytów”, a przede wszystkim zrealizować własne marzenia. Zanim przybyli do Nepalu, musieli wiele pracować, aby skompletować sprzęt oraz  przygotować ciało na tak trudne warunki. Mogliśmy razem z nimi, dzięki pięknym zdjęciom oraz sprzętowi, który nam zaprezentowali,  prześledzić całą trasę,  jaką przemierzyli. Niestety do zdobycia Everestu zabrakło im 30 minut, kiedy dowiedzieli się od szerpa, że zabrakło im zapasu tlenu. Musieli zawrócić, ponieważ nie mieli szans  na przeżycie bez tlenu. Byli również bardzo zmęczeni i nie mogli zaatakować szczytu po raz drugi. Nie zrezygnowali jednak ze swojego marzenia i jak sami zapewnili powrócą na Everest za rok.

   Na zakończenie spotkania stwierdzili, że marzenia powinien mieć  każdy, ale też realizować je na miarę swoich możliwości. Według Szczepana i Sylwii, aby osiągnąć sukces, każdy musi zadbać o swoje wykształcenie, które  gwarantuje dobra pracę, należy też uczyć się języków obcych oraz dbać o swoje ciało, uprawiając różne dyscypliny sportowe.
Życzymy zatem  Szczepanowi  i Sylwii wytrwałości w drodze na „ szczyty swoich marzeń”.

FOT_5336
FOT_5338
FOT_5342
FOT_5352
FOT_5347