JAK DOBRZE NAM ZDOBYWAĆ GÓRY!!!

Dlaczego chce pan zdobyć Everest?-  Amerykański dziennikarz zapytał  Gregora Malloryˊego
Ponieważ tam jest – odpowiedział brytyjski himalaista, który w 1924 roku wspinał się na Mont Everest.

 Czy do niego dotarł? Oficjalnie nie. nigdy nie wrócił do obozu,  a jego ciało odnaleziono dopiero w 1999 roku.  Jednak istnieją przesłanki, by uznać go za pierwszego zdobywcę najwyższej góry świata.

 I to właśnie ta lakoniczna fraza (w oryginale – "because it's there") zapewniła Malloryˊemu  nieśmiertelność. Do dziś ten zwrot jest najczęściej przytaczaną motywacją przez wszystkich poszukiwaczy przygód. 

A jaką motywację do wspinaczki ma nasz absolwentSzczepan Brzeski, były uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Mechanicznych – wówczas, dziś ZS Nr 1. W latach 1994-1998 uczęszczał do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Ukończył szkołę w 1998.r z tytułem Primus Inter Pares. Jego wychowawczynią była mgr Danuta Mroczek.

W maju tego roku Szczepan Brzeski podjął próbę zdobycia ostatniego ze szczytów Korony Ziemi. W Himalaje zabrał ze sobą koszulkę z logo naszej szkoły i stąd to zdjęcie zrobione…….. no właśnie, gdzie?

Będziecie mieli okazję dowiedzieć się:  gdzie?.... Kiedy?......Jakie plany ?.......Już najbliższy  wtorek,  26 września będziemy gościć Szczepana Brzeskiego i Sylwię Bajek, którzy opowiedzą o zdobywaniu Korony Ziemi i o tym jak realizować marzenia i wspinać się na szczyty….. 

szczyty