Rosną mury hali sportowej

Nowy, kolejny rok szkolny w Mechaniku rozpoczęty. Za nami wakacje, czas odpoczynku od szkoły. Jednak nie dla wszystkich. Pracownicy firmy budującej halę sportową bardzo intensywnie i efektywnie wykorzystali okres gorącego  lata.  Dosłownie w oczach widać było, jak szybko postępują prace przy tym obiekcie. Jeszcze przed wakacjami zburzono stary budynek magazynowy i zdemontowano część blaszanego  garażu. Przełożone zostały sieci wodne, gazowa i elektryczna, a przestrzeń między budynkiem szkoły i warsztatami stopniowo zamieniała się w olbrzymi dół, z którego koparki i samochody usuwały ziemię. Potem już tylko pajęczyna stalowych prętów zbrojeniowych, szalunki i morze betonu zamienione w potężny mur oporowy i ściany sali do squash’a i głównej hali. W widoku z góry, z okien II pietra najlepiej widać wyraźnie wyłaniające się kontury budowanego gmachu. Ta część budowli to już historia zapisana na fotografiach, a każdy kolejny dzień przynosi nowe elementy konstrukcji, którą obserwować możemy jak w programie na żywo, aż do chwili, gdy bryłę obiektu zamknie dach. To już niedługo. Jeszcze parę miesięcy…

                                                                                                                      J. Balicki