BUDOWĘ HALI SPORTOWEJ CZAS ZACZĄĆ

Kiedyś marzenia, niedawno zamiary i plany budowy nowego obiektu sportowego stają się coraz bardziej realne. Po kilku miesiącach zwolnienia tempa działań, związanych z dwukrotnym przetargiem, który miał wyłonić wykonawcę, 30 maja br. podpisana została umowa w sprawie realizacji zadania pn.: „Rozbudowa Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni o salę gimnastyczną wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

 W imieniu inwestora, którym jest Powiat Bocheński, umowę podpisali Pan Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Wicestarosta Bocheński Pan Józef Mroczek. Wykonawcę – konsorcjum firm bocheńskich: Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz Przemysław i PBC POLSKA, reprezentował Pan Przemysław Broszkiewicz.

DSC 9567 umowa31 maja

To największe przedsięwzięcie w historii ZS Nr 1 od rozpoczęcia działalności szkoły w budynkach przy ul. Windakiewicza. Głównym pomieszczeniem będzie pełnowymiarowa klimatyzowana sala gimnastyczna o wymiarach ok. 44x22 m z boiskami do piłki ręcznej i koszykówki i niewielką widownią dla ok. 150 osób. Podwieszane dwie kurtyny i wymalowane linie pozwolą na uniwersalne wykorzystanie dużej sali w różnych wariantach i równoczesne prowadzenie zajęć trzech grup grających w siatkówkę, koszykówkę lub wykonujących ćwiczenia gimnastyczne. W budynku o użytkowej powierzchni zbliżonej do powierzchni budynku dydaktycznego  znajdą się także dwa korty do squasha, a na piętrze siłownia oraz sala do aerobiku. Do dyspozycji korzystających udostępnione zostaną cztery szatnie z natryskami i toaletami. Zaplanowano także toalety dla kibiców, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenia dla nauczycieli i trenerów, pomieszczenia technologiczne z powierzchnią magazynową oraz  zagospodarowanie otoczenia obiektu.

Szczególnie cieszy zaplanowanie łącznika, który pod dachem połączy budynek szkolny z warsztatowym.

W poniedziałek 5 czerwca przekazano wykonawcy plac budowy. Zadanie będzie realizowane w trudnych warunkach, podczas normalnej pracy szkoły. Umowa zobowiązuje wykonawców do zrealizowania inwestycji i zgłoszenia jej do odbioru w lipcu przyszłego roku. Wartość kontraktu 9.278.505 zł.

To nie koniec modernizacji szkoły. ZS Nr 1 został zakwalifikowany do programu termomodernizacji. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na docieplenie budynków szkoły i warsztatów oraz wymianę ogrzewania. Modernizacja, która obniży koszty ogrzewania obiektów, prowadzona będzie z ponad milionową dotacją ze środków pozabudżetowych. Prawdopodobnie uda się zrealizować te prace w ciągu dwóch lat, by w 2019 r., na 50 – lecie funkcjonowania szkoły na kolanowskim wzgórzu zyskała ona nowe oblicze.

                                                                                                                      J.B.

DSC_9545 podpisanie umowy 1
DSC_9559 umowa 2