CZYTELNICZY FLASH MOB

Dnia 1 czerwca 2017 o godz. 10:00  na bocheńskim Rynku ustanowiono lokalny rekord czytania w jednym momencie. Około 200 osób (głównie uczniowie  szkół średnich) wzięło udział w akcji  zainicjowanej przez redakcję „Biblioteki w Szkole”.

Organizatorem bocheńskiego masowego czytania byli nauczyciele bibliotekarze : Biblioteki Pedagogicznej w Bochni, I LO, II LO, ZS Nr 1 , ZS Nr 2, ZS Nr 3, SOSW w Bochni, CKZiU w Łapanowie.

Młodzież zastygła podczas cichego czytania, by później utworzyć łańcuch czytelniczy wokół pomnika Kazimierza Wielkiego i zbudować żywy obraz książki. Towarzyszyły temu głośno czytane sentencje związane z książką.

Młodzież bocheńskich szkół manifestowała w myśl hasła „Jak nie czytam jak czytam” wśród przechodniów oraz w miejscowych urzędach, sklepach i kawiarniach. Pojawiające się grupy uczniów wzbudzały zaskoczenie i zaciekawienie mieszkańców Bochni.

Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek w lokalnym środowisku.

Akcja związana była z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.