Anioły „Mechanika”

„Anioły są wśród was”- ogłosiła młodzież z „Mechanika” podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd.

Jego gwiazdą był Marek Piekarczyk uznany przez organizatorów Aniołem Dobroci dzięki wyróżniającej go działalności charytatywnej i współpracy z bocheńską młodzieżą.

            Kolejna już edycja koncertu organizowanego z inicjatywy nauczycielek Zespołu Szkół Nr 1 /Agnieszka Morawiec, Marzena Szczurek, Agnieszka Rachwał/ na rzecz Filipka Tabora i Jakuba Jakubowskiego. Objęta została patronatem honorowym Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Ponad pięciuset uczniów z gimnazjów /Gimnazjum Nr 1 , Gimnazjum Nr 2, Akademickie Gimnazjum, Gimnazjum z Łapczycy/ i szkół ponadgimnazjalnych  /Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące/ wysłuchano rozmowy z Markiem Piekarczykiem o życiu i jego twórczości oraz satysfakcji płynącej z pomagania innym.

„Bądźcie sobą!”, „Uwierzcie w siebie”, „Jesteście mądrzy”, „Powracajcie do Bochni!”, „Dbajcie o swoje miasto!”, „Pomagajcie innym!” – nawoływał do młodzieży Piekarczyk. Artysta zaśpiewał przy akompaniamencie Tadeusza Apryjasa i Jacka Borowieckiego m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Gdzie jest miłość”. Do zaśpiewania piosenki „Na święta do domu” Piekarczyk zaprosił uczennice z „Mechanika” – Emilię Błasińską, Annę Małecką, Martynę Wanicką. Artysta był pod dużym wrażeniem przygotowania muzycznego koncertu, podkreślił wysoki poziom umiejętności muzycznych i wokalnych uczniów z Mechanika, którzy  śpiewali w składzie: Emilia Błasińska /wokal/, Anna Małecka /wokal/, Martyna Wanicka wokal/, Szymon Duda /pianino, saksofon, wokal/ Patryk Nowak /instrumenty perkusyjne/, Michał Piechnik /gitara elektryczna/, Piotr Grabarz /gitara basowa/, Mikołaj Skoczek /pianino/, Jacek Solecki /trąbka/, Krystian Nowak /puzon/, Radosław Bukowiec//trąbka/.  Od uczestników koncertu pan Marek dostał serce z wikliny, na którym umieścił swój autograf a następnie przekazał je na aukcję, zebrane pieniądze prosił, aby przekazać na rzecz małego Filipka.

Po koncercie młodzi wykonawcy uczestniczyli w spotkaniu z artystą, który przekazał każdemu z osobna, merytoryczne uwagi i wskazówki. Szczególnym wyróżnieniem, bo zaproszeniem przez Marka Piekarczyka do współpracy przy nowej płycie, mogą cieszyć się Emilia Błasińska, Anna Małecka, Martyna Wanicka oraz Szymon Duda, Patryk Brydniak, Dawid Rysiewicz.

Charytatywny Koncert Kolęd odniósł wielki sukces – uzbierano kwotę 4140 zł., która zostanie przekazana na wsparcie finansowe, leczenie i rehabilitację Filipka i Jakuba.

Bezsprzecznie jednak osobą, która skradła serca publiczności był 4,5 – letni Filipek, którego z trudnością wyartykułowane słowo „dziękuję” doprowadziło wszystkich do łez. Cała widownia wstrzymała oddech przy jego jednym samodzielnym kroku, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Z całego serca pragniemy w imieniu organizatorów podziękować zespołowi Christmas Soud Project, który w składzie Anna Jędrzejek/wokal/, Monika Szewczyk /wokal/, Olga Szczecińska/wokal/, Szymon Duda/pianino/, Patryk Brydniak /trąbka/, Radosław Bukowiec /trąbka Dawid Rysiewicz /saksofon, wokal/, Oskar Owsiak /instrumenty perkusyjne/, Michał Piechnik/gitara elektryczna/, Dawid Topór /gitara basowa/ zaprezentował w rewelacyjnej aranżacji sześć kolęd.