WSPOMNIENIE TWÓRCZOŚCI ANDRZEJA WAJDY

24 listopada przedstawiony został  program artystyczny, w który uczniowie naszej szkoły: Weronika Kowalska (klasa 1 J), Paweł Kowalczyk(klasa 1 RZ), Krystian Nowak (klasa 1 I) oraz Mikołaj Woda(klasa 1 K)  zaprezentowali sylwetkę,  ale przede wszystkim twórczość wybitnego polskiego reżysera - Andrzeja Wajdy.  Przeszło miesiąc po jego śmierci młodzież przybliżyła swoim kolegom i koleżankom filmografię artysty. Zaprezentowane zostały zdjęcia z wybranych filmów oraz nakreślona ich fabuła. Przy okazji widzowie mogli się dowiedzieć jak mocno związany był Andrzej Wajda z Polską oraz walką o jej wolność w czasach trwania ustroju komunistycznego, i jak bardzo jego filmy odzwierciedlały rzeczywistość naszego kraju na przestrzeni 60 lat. Całość podsumował piękny film przygotowany  z tej okazji przez uczniów klasy 3K: Jakuba Plesińskiego, Krystiana Stracha i Szczepana Szostaka, którym również należą się ogromne brawa za umiejętności i zaangażowanie.