MECHANIK NA XIV EDYCJI FESTIWALU

PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

„Łatwiej jest walczyć o wolność niż być wolnym.

Wolność jest trudnym darem.”

Ks. T. Jaklewicz

 

 

XIVMałopolski festiwal „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” dawne „Żołnierskie Mormorando”, jako przedsięwzięcie kulturalno – edukacyjne było imprezą skierowaną do społeczności województwa małopolskiego. Ideą konkursu było propagowanie wśród młodego pokolenia wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii Polski w przystępny i przyjemny sposób.

Z pośród 150 prezentacji z całego wojewódźtwa małopolskiego z Zespołu Szkół Nr 1 do koncertu laureatów zakwalifikował się zespół o nazwie SZTOS BEND /Martyna Wanicka, Anna Małecka, Emilia Błasińska /wokal/, Szymon Duda /instrumenty klawiszowe/, Patryk Nowak /instrumenty perkusyjne/, Michał Piechnik /gitara elektryczna/, Piotr Grabarz /gitara basowa/ Krystian Nowak /puzon/, Jacek Solecki /trąbka/ - zajęli oni I MIEJSCE w kategorii zespoły z piosenką „Panie Generale”  zespołu Panny Wyklęte i III  miejsce w kategorii soliści i z piosenką „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko zajęła MARTYNA WANICKA, której akompaniament tworzył SZYMON DUDA /instrumenty klawiszowe/ i PATRYK  NOWAK /kahon/

Uczniowie bardzo starannie wybrali piosenki, bowiem mieli świadomość, że pieśni patriotyczne stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego każdego narodu.

Mechanikowi, jako jedynej szkole przyznano dwie nagrody w różnych kategoriach.

Każdy z zaproszonych solistów, bądź zespołów zaprezentował utwór, który pani Burmistrz miasta Nowy Wiśnicz wyróżniła, skierowała również słowa podziękowania za trud, oryginalność i wielki talent młodych ludzi.

W tym miejscu chciałam serdecznie pogratulować im, obecnych sukcesów, zaangażowania oraz życzyć kolejnych wyśmienitych wyników.

Marzena Szczurek