Wycieczka do fabryki MAN TRUCKS w Niepołomicach

 

17 maja klasa 2T technikum logistycznego wraz z opiekunami p. Katarzyną Pajor i Edytą Kurtyka wybrali się do fabryki MAN Trucks w Niepołomicach. Uczniowie w trakcie zwiedzania zakładu mieli możliwość prześledzić cały proces technologiczny montażu pojazdu od przysłowiowej ramy, aż do otrzymania  gotowego wyrobu w postaci samochodu ciężarowego, który zjeżdża z linii produkcyjnej. Celem wycieczki była konfrontacja wiedzy teoretycznej z praktyką oraz zapoznanie się z nowoczesnymi  rozwiązaniami logistycznymi wdrożonymi w zakładzie. Klasa  miała możliwość obejrzenia funkcjonującego w praktyce systemu Just in Time oraz Kanban. Zapoznali się również z organizacją montażu na zamówienie oraz pracującym urządzeniom technicznym, wykorzystywanym w procesie produkcji i magazynowania.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu oraz pracownikom fabryki, którzy umożliwili nam poznanie zakładu.

 

 

IMAG0208
IMAG0214