atb logoWycieczka do Air Tech Bud w Bochni

W dniu 13 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 4p wraz z opiekunami odbyli wycieczkę zawodową do zakładu Air Tech Bud w Bochni przy ulicy Partyzantów.

Główny profil produkcyjny Zakładu to maszyny i ich zespoły, kompensatory do rurociągów cieplnych oraz konstrukcje spawane.

Uczniowie mogli obejrzeć procesy obróbki skrawaniem na obrabiarkach konwencjonalnych    i na obrabiarkach sterowanych komputerowo (CNC), procesy obróbki plastycznej metali podczas kształtowania elementu podatnego kompensatora termicznego, procesy spawania także stali nierdzewnych i stopów aluminium.

Szczególną uwagę uczniów przyciągały procesy obróbki na obrabiarkach CNC i największa frezarka, mogąca obrabiać elementy o masie do 20 ton i wysokości do 3 metrów – na zdjęciu.

W Zakładzie pracuje kilkunastu absolwentów naszej szkoły sprzed kilku i kilkunastu lat.

W związku z rozwojem Zakład zatrudni specjalistów w zakresie obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC.

Uczestnicy wycieczki składają podziękowania Kierownictwu Zakładu za umożliwienie zwiedzenia oraz informacje o procesach technologicznych i możliwości zatrudnienia.