POEZJA ŚPIEWANA 

 

Mój Świat, Twój Świat, ...
W poezji ... jaki jest, wyśpiewany, malowany...
Świat ukryty w poezji, a może życie
Schowane w najczulszych strofach…

 

Martyna Wanicka, Anna Małecka, Szymon Duda i Patryk Nowak to laureaci 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w eliminacjach powiatowych w Bochni uzyskali I miejsce i wyróżnienie w Turnieju Poezji Śpiewanej i awansowali do etapu rejonowego, który odbył się 11 kwietnia w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego na małej scenie. Podczas tego etapu występy młodzieży oceniała komisja artystyczna składająca się z:

  • Ewa Cypcarz – Bogucka – aktorka
  • Jacek Milczanowski – aktor
  • Stanisław Migacz – muzyk

            Konkurs Recytatorski rozpoczął się o godzinie 10.00 i trwał do godziny 14.00. Uczestnicy ustawili przysłowiową poprzeczkę bardzo wysoko, co zostało na koniec zauważone i wyrażone przez aplauz publiczności. Nasza reprezentacja dała nam dużo powodów do zadowolenia, wszyscy zaprezentowali się na wysokim poziomie a szanowne jury nagrodziło MARTYNĘ WANICKĄ wraz z akompaniatorami  SZYMONEM DUDĄ i PATRYKIEM NOWAKIEM przyznając im I miejsce w turnieju poezji śpiewanej. Przedstawili oni „Na zakręciez repertuaru Krystyny Jandy i „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko. ANNA MAŁECKA zdobyła wyróżnienie w tej kategorii.

W ten oto sposób trzech przedstawicieli naszej szkoły będzie musiało udać się w dniu 29.04 do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie odbędzie się kolejny WOJEWÓDZKI etap 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 

             W tym miejscu chciałam serdecznie pogratulować im, obecnych sukcesów, zaangażowania oraz życzyć kolejnych wyśmienitych wyników. Nie wolno zapomnieć o pozostałych uczestnikach poszczególnych etapów, którym również pragnę z całego serca podziękować za chęć kultywowania sztuki.

mgr Marzena Szczurek

Scan2Scan1