Uczeń drugiej klasy Technikum /przy „Mechaniku”/ - Ziemowit Dudek laureatem /II miejsce/ półfinału II Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 15 marca 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Bochni.

Do Gali Finałowej w Rudzie Śląskiej zakwalifikowało się dwóch uczniów bocheńskich szkół

- Ziemowit Dudek – ZS Nr 1 – opiekun mgr Agnieszka Morawiec

- Magdalena Żelichowska – I LO – opiekun mgr Marek Mucha

Konkurs jest elementem projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć... Spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”, który swoim patronatem objęła Pierwsza Dama Rzeczpospolitej – Agata Kornhauser – Duda.

Celem konkursu jest zapoznanie z losami więźniarek KL Ravensbuck oraz popularyzacja twórczości poetek obozowych.

 mgr Agnieszka Morawiec