Sukces naszych uczniów na V Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników!


W dniu 31.03.2016r. w Poznaniu odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Fundacja Cooperatio i V8 Team. Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w tym konkursie. Najpierw należało przejść przez eliminacje wstępne rozwiązując umieszczony na stronie internetowej firmy Mobil test z 30 pytaniami.

Uczniowie z klasy 3s technikum Damian Rapacz i Paweł Płachta, którzy z wynikiem pozytywnym rozwiązali pytania testowe znaleźli się w finałowej trzydziestce szkół, które zostały zaproszone do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników.

W Poznaniu uczniowie nasi musieli zmierzyć z kolejnym testem teoretycznym i konkurencjami praktycznymi dotyczącymi naprawy i obsługi pojazdów samochodowych. Po zaciętej konkurencji nasz zespół uczniów Damian Rapacz i Paweł Płachta zdobył dla naszej szkoły V miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników.
Wszyscy uczestnicy finału w Poznaniu otrzymali profesjonalne ubrania robocze: kombinezony oraz obuwie ochronne, czapki i rękawice.

Gratulujemy uczniom biorącym udział w Konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela Piotra Janiczka.