NASI UCZNIOWIE TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO WYGRALI KONKURS!

To rzeczywiście był projekt na szóstkę!

Kamil Pajor, Dominik Stary i Paweł Zięć zbudowali mobilna stację pogodową!

 

1612871 559314754246417 1692352778 o

 

Uczniowie Technikum Informatycznego, Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni w ubiegły piątek wzięli udział w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym o nazwie "Projekt na szóstkę" organizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Krakowie. Kamil Pajor, Dominik Stary, Paweł Zięć przedstawili projekt Mobilnej Stacji Pogodowej.

"Zbuduj sam drona, dorzuć dwie miarki wiedzy informatycznej, ździebko czujników, barometr i termometr, następnie złóż to razem, zamieszaj i wystartuj - oto przepis na stację pogodową uczniów z Bochni. Zwycięska ekipa pożeniła istniejące technologie i wymyśliła nowe zastosowanie – oto definicja innowacji społecznej wcielona w życie [...]" - Opinia jednego z członków JURY KONKURSOWEGO.

Z osiemnastu zgłoszonych projektów z całej małopolski, ekipa z Bocheńskiego "Mechanika" pokonała konkurencyjne grupy zdobywając pierwsze miejsce oraz liczne nagrody rzeczowe. Projekt został bardzo ciepło przyjęty przez środowisko informatyczne a drużyna została zaproszona na "Droniadę" organizowaną w Aeroklubie Krakowskim.

SERDECZNIE GRATULUJEMY! Życzymy kolejnych sukcesów!