GOŚCIE Z BUCHEN Z WIZYTĄ U NAS

 

W dniach 3-6 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole delegację z zaprzyjaźnionego Burghardt-Gymnasium w Buchen, z landu Badenia -Württembergia  w Niemczech.

Nasza szkołę odwiedzili: dyrektor szkoły- Jochen Schwab, jego zastępca- Achim Wawatschek oraz nauczyciele, którzy będą koordynować wymianę młodzieży –Barbara Miksch i Stefan Segenberger. Po kilku latach przerwy we współpracy, która trwa od 2000 roku, nasze szkoły postanowiły ożywić na nowo  trochę uśpione kontakty.

Celem wizyty było uzgodnienie warunków kolejnej, szóstej już wymiany młodzieży szkół oraz omówienie dalszej współpracy po zmianach, które nastąpiły w kierownictwach szkół.

W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się w szkole z nauczycielami i zapoznali się z warunkami oraz kierunkami kształcenia w ZS Nr 1, później zwiedzili zabytkową kopalnię soli.

W następnym dniu przedstawiciele gimnazjum z Buchen spotkali się z władzami powiatu. Podczas krótkiego spotkania w Starostwie Powiatowym podzielono się informacjami na temat Bochni i Buchen, gospodarczego charakteru regionów, w którym znajdują się szkoły oraz na temat funkcjonowania  oświaty .

Potem przyszedł czas na zwiedzanie Bochni i okolic. W Bochni naszych gości zauroczyło muzeum, a w szczególności wystawa czasowa „Święty kąt”, a lipnicką świątynię św. Leonarda zaliczyli do najpiękniejszych kościołów jakie widzieli.

W trzecim dniu goście poznali uroki Grodu Kraka, jego charakterystyczny klimat i specjały Małopolski: żurek, kartacze i barszcz czerwony.

Pomyślnie zakończyły się  prowadzone rozmowy na temat współpracy. Uzgodniono warunki wymiany dwudziestoosobowych grup młodzieży, która odbędzie się wiosną następnego roku szkolnego.

Pełni pozytywnych wrażeń przedstawiciele niemieckiego gimnazjum w niedzielę wrócili do swojego miasta: Buchen in Odenwald.

                                                                                                     Wicedyrektor mgr Roma Florek

Poniżej galeria zdjęć z pobytu naszych gości.

 

P1130686
P1130683
P1130664
Previous Next Play Pause
P1130686 P1130683 P1130664