"Chłopska Szkoła Biznesu"

 

W miniony poniedziałek uczniowie klasy menedżerskiej wzięli udział w rozgrywkach „Chłopskiej Szkoły Biznesu” zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Gra "Chłopska Szkoła Biznesu" to interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomagające zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne, uczące postaw przedsiębiorczych. Uczestnicy zakładają spółki i mają możliwość wykazania się nie tylko biznesowymi cechami, ale również mogą zaistnieć jako fundatorzy dóbr dla społeczności lokalnej np.: domów dziecka, klubów sportowych czy dofinansować straż pożarną.

Uczniowie mięli możliwość zaznajomić się  z tematyką przedsiębiorczości społecznej oraz poznać  możliwości jakie stwarza sektor ekonomii społecznej, w kontekście przyszłej kariery zawodowej.

Najlepszy zysk wypracowała spółka Pauliny Fitrzyk i Alicji Wojciechowskiej i to właśnie dziewczyny będą  reprezentować naszą szkołę podczas małopolskiego finału w kwietniu 2016r.

mgr S. Zajt