banerkoncert

 

Kierując się zasadą: „Nie szukaj go zbyt daleko. Twój bliźni, któremu możesz pomóc, nie mieszka za siedmioma górami. Jest tutaj, blisko Ciebie...” młodzież Zespołu Szkół Nr 1 /Mechanika/ w Bochni zorganizowała Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz swojego kolegi z Technikum – Jakuba Jakubowskiego oraz Filipka Tabora, synka byłej nauczycielki z ZS Nr 1.

DSC 3109 Kopiowanie

Koncert odbył się 13 stycznia 2016 roku, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Wojciecha Gałdy i biskupa pomocniczego ks. Leszka Leszkiewicza, w Oratorium Św. Kingi oraz przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Bochni.

Na koncert licznie przybyła młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów w Bochni wraz z nauczycielami i dyrekcją.

Goście wysłuchali nowych aranżacji tradycyjnych kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczniów „Mechanika” (Maksymilian Ignacyk, Adrian Marzec, Bartłomiej Kasprzyk, Piotr Grabarz,  Łukasz Fiszer, Szymon Duda, Martyna Wanicka, Emilia Błasińska, Anna Małecka, Wiktoria Bienias, Marcelina Oleksińska, Patryk Brydniak, Filip Więcek, Konrad Dziadowiec, Jakub Tekiela) i gościnnego występu zespołu Nazaret (Adrian Marzec, Magdalena Sobczak, Tomasz Kulas, Tomasz Nalepka, Krzysztof Sobczak, Marek Kopacz) oraz słowny montaż sentencji ks. J. Twardowskiego i Matki Teresy z Kalkuty (Beata Dębosz, Izabela Turlej, Sławomir Truś, Maciej Zęba, Jakub Baran)

 

Zatrzymajcie się na chwilę

w gonitwie codziennych spraw

Uciszcie wasze myśli.

Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy,

To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi.

To Bóg przynosi wam swego Syna.[...]

Gdy pomagacie bliźniemu przyjmujecie Go do swego serca.

 

Osoby zaangażowane w organizację koncertu: Katarzyna Bednarz /plakat/, Patrycja Pacholik, Maria Czekaj i Patryk Puścizna /kwesta/, p. Bernadetta Gawąd /baner koncertu/, Rada Rodziców przy ZS Nr 1 /sponsor/, p. Paweł Lekki /nagłośnienie/.

Organizatorzy Agnieszka Morawiec, Marzena Szczurek, Agnieszka Rachwał dziękują wszystkim darczyńcom.