teg2015Tydzień Edukacji Globalnej 2015

 

„Make Equality Real” – czyli „Równość - od słów do czynów” to tegoroczne hasło Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonego po raz pierwszy w naszej szkole.

Czym jest Edukacja Globalna ?

Jedna z definicji mówi, że to edukacja która otwiera ludziom oczy i umysły na świat oraz uświadamia im konieczność podejmowania działań na rzecz dążenia do większej równości, sprawiedliwości i gwarancji respektowania praw człowieka (definicja wg Centrum Południe Rady Europejskiej).

W zakres tematyki edukacji globalnej wchodzi wiele obszrów funkcjonowania współczesnego świata, są to między innymi: prawa człowieka, migracje, uchodźcy, ubóstwo, konflikty, niedożywienie, zmiany klimatu, sprawiedliwy handel, demokracja.

 

W Tygodniu Edukacji Globalnej chcemy zapoznać Was bliżej z tematem sprawiedliwego handlu czyli Fair Trade.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na tablicach w holu głównyma w piątek 20 października uczniowie klasy I M zaprezentują dla wybrańców, krótką prelekcję na temat Fair Trade. Wspomagać ich będą szkolni specjaliści w tym zakresie z klasy II Y i III M, którzy przygotowują się do drugiego etapu debaty oxfordzkiej.