KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

bhp

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły, interesujących się przepisami prawnej ochrony pracy w Polsce oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, do wzięcia udziału w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Kultura bezpieczeństwa”, który organizowany jest przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa małopolskiego i prowadzony w ramach programu edukacyjnego – „Kultura bezpieczeństwa”. Głównym celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów.          
Promocja proaktywnych postaw z zakresu bhp i prawa pracy oraz upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa.

Szkolny etap Konkursu odbędzie się w formie Testu on-line w terminie do 26 listopada.

Test będzie składał się z 25 pytań. Baza pytań znajduje się pod linkiem: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/225474/BAZA%20pytan%20rok%20szkolny%202020-2021.pdf

Chęć udziału należy zgłosić do dnia 29 października poprzez e-dziennik u p. Anny Kubać. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się w styczniu (dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Pełny Regulamin Konkursu zajduje się pod linkiem: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/224548/Regulamin%20konkursu.

Zapraszam do udziału: Anna Kubać