Informatycy Finalistami Olimpiady!

 

Dominik Rudnik z kl. 3i i Krzysztof Solecki z kl. 4i otrzymali tytuł Finalisty XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą.

Aż dwóch uczniów Zespołu Szkół Nr 1 znalazło się w elitarnej grupie 17 uczniów z całej Polski. Finaliści i laureaci Olimpiady uzyskują zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz uzyskują miejsce na wybranym wydziale AGH z pominięciem procesu rekrutacji czyli w przypadku naszych uczniów nagrodą jest indeks prestiżowego Wydziału Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Na etapie pisemnym 14 lutego 2020 na AGH w Krakowie Krzysztof Solecki zdobył 30 pkt. co dało mu ex aequo 4 miejsce a Dominik Rudnik 26 pkt. i ex aequo miejsce 15.

Zespół Szkół Nr 1 reprezentowali jeszcze:

- w grupie tematycznej teleinformatyka Artur Nowak i Mateusz Krzywda,

- w grupie informatycznej Zbigniew Fruga i Marcin Kokoszka, któremu zabrakło 1 pkt aby znaleźć się w finałowym etapie.

Opiekunem uczniów był mgr Jarosław Jeziorek.

06.05.2020