Szanowne Grono Pedagogiczne i Szanowni Uczniowie!

W związku z nieprzewidzianą przerwą w szkolnictwie, zachęcamy naszą społeczność do popularyzacji czytelnictwa. Naszych uczniów prosimy o przesyłanie - przez dziennik elektoniczny, do nauczycieli bibliotekarzy - recenzji polecanych książek. Ciekawe opinie będziemy publikować na stronie biblioteki.

Dzisiejszy rozwój technologii sprawił, że mamy większy dostęp do literatury niż kiedykolwiek. Powstanie książek w wersji elektronicznej umożliwiło otwarcie cyfrowych bibliotek oraz internetowych portali, które oferują darmowe i legalne korzystanie z ebooków.

Miejscem, gdzie najczęściej nabywa się ebooki są e-księgarnie.

Jeśli macie wątpliwości, czy strona, z której chcecie skorzystać działa zgodnie z prawem - poszukajcie jej pod adresem: 

httpHYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"://HYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"legalnakulturaHYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki".HYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"plHYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"/HYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"plHYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"/HYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"legalne-zrodlaHYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"/HYPERLINK "http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki"ksiazki

A na dobry początek, kilka adresów, gdzie znajdziecie darmowy dostęp do publikacji zwłaszcza lektur!

Wolnelektury.pl - rozbudowana baza lektur szkolnych i klasyków literackich w postaci ebooków. Tytuły są darmowe, ponieważ w bazie znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły.

Bookini.HYPERLINK "http://bookini.pl/index.php?t=authors"pl - ogromna baza blisko 3 tysięcy darmowych e-książek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale nie tylko. Znajdziecie tam także publikowane lektury.

https://fbc.pionier.net.pl/ - Zbiory polskich instytucji kultury on-line.Federacja Bibliotek Cyfrowych to wrota do elektronicznych zbiorów: czasopism, map, książek, starodruków zdigitalizowanych przez ponad 80 polskich bibliotek.    

BooKto.pl – portal, który zgromadził największą bazę ebooków dostępnych w polskich e-księgarniach. W serwisie, obok listy płatnych tytułów, znajdują się oddzielne katalogi: self-publishing oraz darmowe ebooki, oferujące darmowe e-książki z legalnych źródeł.

                      

Dostęp do bezpłatnych ebooków oferują również biblioteki publiczne w wielu miastach. Zwykle warunkiem wypożyczenia jest posiadanie karty bibliotecznej w danej placówce.

Nauczyciele   bibliotekarze

książki2017