Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 9 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni odbył się „Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły. Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz popularyzacja piosenek śpiewanych w języku angielskim. Uczniowie w sposób ciekawy i oryginalny zaprezentowali własną interpretację utworów z różnych gatunków muzycznych. Niektórzy przynieśli swoje instrumenty muzyczne i sami zagrali do wybranych przez siebie utworów.

Poziom był bardzo wyrównany i jury nie miało łatwego zadania. Komisja oceniała umiejętności wokalne uczestników oraz znajomość tekstu i poprawność językową. Za ocenę umiejętności wokalnych odpowiedzialna była Pani Joanna Grandys-Wnuk, która jest instruktorką śpiewu i artystką opery i operetki krakowskiej oraz Ks. Robert Krzyszkowski znawca chórów kościelnych. Oceną znajomości tekstu i poprawnością językową zajęły się organizatorki konkursu i nauczycielki języka angielskiego Pani Magdalena Wojdan oraz Pani Monika Radna.

Wybór był trudny, ale zwycięzców trzeba jednak było wyłonić. Oto oni:

I miejsce – Faustyna Gołdas z klasy 1 Kg, która podbiła serca jury utworem ,,When we were young” Adel

II miejsce – Daniel Grzesik z 3G, który zaśpiewał utwór ,,Stronger” Kelly Clarkson.

III miejsce- Julia Piotrowicz z 1K z piosenką ,,Love yourself” J. Biber oraz Zuzanna Błasińska z 1 Lg z piosenką ,,Titanium” D. Guetta.

Na wyróżnienia zasłużyli:

Patryk Gnutek z 4F z piosenką ,,Godzilla” Eminem oraz Damian Pająk z 1Ig z piosenką ,,Riptide” Vance Joy

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani wicedyrektor Sylwia Zajt. Dodatkową i szczególną nagrodą dla wszystkich uczestników są zaproponowane przez naszego gościa Panią Joannę Grandys-Wnuk warsztaty wokalne. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Grandys-Wnuk za taką możliwość.

Dziękujemy uczniom klasy III i za obsługę techniczną sprzętu. Serdecznie dziękujemy szanownemu jury a wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

mgr. Monika Radna

16032020