Szkolne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już po raz piąty uczniowie mogli wziąć udział w konkursie graficznym poświęconym Niezłomnym. Najlepsi z nich odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły mgr inż. Jana Balickiego. I tak I miejsce w konkursie przypadło Sylwii Bednarz, II miejsce Faustynie Gołdas, a III miejsce – Tadeuszowi Jaroszowi (wszyscy to uczniowie klasy 1Kg).

Po wręczeniu nagród w konkursie graficznym odbyła się debata oksfordzka przeprowadzona przez członków Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich z „Mechanika”. Członkowie SKDO debatowali nad tezą: Z perspektywy tamtych wydarzeń działania żołnierzy wyklętych były potrzebne. W rolę strony propozycji broniącej tezy wcielili się: Wiktoria Wałkowska, Kamila Stawarz, Kaja Ignacyk Jan Moskalik (wszyscy klasa 1J), Patrycja Pacek (1My) oraz Kinga Bratek (2My), a drużynę opozycji utworzyli: Gabriela Sumara, Aleksander Ptak, Wiktoria Wróbel (wszyscy klasa 2J), Mateusz Robaczyński, Mieszko Łucyków (obaj klasa 2My) oraz Julia Brzeska (1Jg). Debatę prowadzoną przez trenerkę SKDO Agnieszkę Poliwkę-Jeż oceniali znakomici eksperci: Andrzej Król – pedagog, wieloletni sędzia Tarnowskiej Ligii Debatanckiej, Zuzanna Piotrowicz – aktualna mistrzyni Polski debat oksfordzkich oraz wicedyrektor „Mechanika” Sylwia Zajt. Ostatecznie w starciu na argumenty decyzją jury oraz w głosowaniu publiczności zwyciężyła drużyna opozycji.

mgr Marcin Kwiatek

832020