Piątek 24 stycznia 2020 r., uczniowie ZS nr 1 w Bochni  gościli w budynku Krytej Pływalni w Bochni na  Powiatowych Zawodach w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji swoich uczniów zgłosiły szkoły:

KATEGORIA INDYWIDUALNA

DZIEWCZĘTA:

  • ZS Nr 1 w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II LO w Bochni

CHŁOPCY:

  • ZS Nr 1 w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II LO w Bochni

W zawodach drużynowych w kategorii dziewcząt startowały 4 drużyny:

  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II LO w Bochni
  • ZS Nr 1 Bochnia

W zawodach drużynowych w kategorii chłopców startowało 5 drużyn:

  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 1 w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II Lo w Bochni

Młodzi pływacy walczyli nie tylko o najwyższe miejsca na podium, ale również o awans do Finałów Wojewódzkich, które są kolejnym etapem w tej konkurencji.

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy startowali w czterech stylach pływackim: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylku, a na awans mogło liczyć tylko trzech najlepszych pływaków w każdym z nich. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pokazali na co ich stać. A oto ich wyniki.

W kategorii dziewcząt najlepsze były i awans otrzymały:

STYL GRZBIETOWY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
       
II Kural Justyna ZS Nr 1 Bochnia 41,60
       

STYL MOTYLKOWY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
I Jaśkiewicz Natalia ZS Nr 1 Bochnia 37,79
II Stępień Anna ZS Nr 1 Bochnia 46,80

W kategorii chłopców najlepsi byli i awans uzyskali:

STYL DOWOLNY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
       
III Pilch Emil ZS Nr 1 Bochnia 27,75

STYL GRZBIETOWY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
I Dziadowiec Hubert ZS Nr 1 Bochnia 34,12
II Kurtyka Hubert ZS Nr 1 Bochnia 37,73
       

STYL KLASYCZNY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
       
III Świderski Dawid ZS Nr 1 Bochnia 40,95

STYL MOTYLKOWY (50 m)

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA CZAS
       
II Karcz Filip ZS Nr 1 Bochnia 30,26
III Nieć Wiktor ZS Nr 1 Bochnia 32,62

.KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA (6 x 50 m)

DZIEWCZĘTA

  1. I LO w Bochni ( 3.27,29 ) – AWANS
  2. ZS Nr 1 w Bochni ( 4.23,23 )
  3. ZS Nr 3 w Bochni ( 4.39,33 )
  4. II LO w Bochni (5.53,81)

CHŁOPCY

  1. I LO w Bochni ( 2.52,17 ) – AWANS
  2. ZS Nr 1 w Bochni (2.56,12 )
  3. ZS Nr 3 w Bochni (3.55,51 )
  4. ZS Nr 2 w Bochni ( 4.08,08 )
  5. II LO w Bochni (4.28,70 )

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji indywidualnej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, w klasyfikacji drużynowej zdobywcy miejsc I -III otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Wszystkim naszym pływakom dziękujemy i gratulujemy wyników.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

mgr Izabela Kierepka

30012020

*więcej zdjęć na naszym fanpage na facebooku