Klasa 1 MYg na tygodniu przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 19.11.2019 r. klasa 1MYg pod opieką p.Barbary Frasik oraz p.Moniki Rozum uczestniczyła w wykładzie i warsztatach, które były współorganizowane przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Podczas wykładu „Przedsiębiorczość w pigułce” prowadzonego przez pana Sebastiana Kolisza uczniowie dowiedzieli się co trzeba wiedzieć, aby wystartować w biznesie i jak zostać przedsiębiorcą. Młodzież poznała również dzisiejsze trendy dotyczące rozwoju osobistego oraz miała okazję przeanalizować przykłady młodzieżowych i studenckich firm.

Niezwykle wartościowe okazały się również warsztaty, których głównym celem było zapoznanie młodzieży z tematyką kompetencji oraz koniecznością ich świadomego i celowego rozwoju. Uczniowie mieli również okazję nauczyć się jak planować własny rozwoju w perspektywie bliższej i dalszej.

Zarówno wykład jak i warsztaty były bardzo ciekawą formą motywacji w planowaniu własnej ścieżki karierowej. Jestem przekonana, iż uczniowie klasy 1MYg w przyszłości zasilą szeregi młodych przedsiębiorców 😊.

mgr Barbara Frasik

211119