Kolejny sukces uczniów ZS nr 1 w konkursie

„Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?”

18 października laureaci konkursu edukacyjnego „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?” spotkali się podczas wielkiego finału w Muzeum Lotnictwa Polskiego. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Łukasz Smółka. Gościem honorowym wydarzenia była Adrienne Kőrmendy, Konsul Generalna Węgier w Krakowie. Była to trzecia edycja konkursu – wyjątkowa dla „Mechanika” ponieważ w tym roku, wśród najlepszych szkół średnich z całego województwa znalazły sie, aż dwie drużyny reprezentujące ZS nr 1
w Bochni. „Solanki” (Kinga Bratek, Anastazja Styrna, Michał Dziedzic) oraz „Drużyna pierścienia” (Błażej Bajer, Piotr Maciejowski, Mateusz Leśniak). Opiekunami drużyn byli: mgr Sylwia Zajt oraz mgr Dominik Pałka. Podczas finału nasi uczniowie odpowiadali na podchwytliwe pytania związane tradycją i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Był to też niełatwy sprawdzian wiedzy z historii. „Drużyna pierścienia” dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu – znakomitej prezentacji, która nawiązywała do historii oraz tradycji miasta i regionu - ostatecznie wywalczyła 2 miejsce. Warto wspomnieć że do tej pory tylko ZS nr 1 jako jedyna szkoła w Małopolsce uczestniczył we wszystkich trzech finałach konkursu „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?”

mgr Dominik Pałka

29102019