Zespół Szkół Nr 1 w gronie wyróżnionych Bene Meritus

 

„Zdecyduj, że będziesz kimś na tym świecie, a staniesz się nim. Mierz w wybitność, a trafisz do celu. Oto wielka tajemnica wysiłku i wybitności” – ten wyjątkowy cytat rozpoczął wręczenie honorowych wyróżnień Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego.

Podczas Jubileuszowej Gali, która odbyła się w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, wręczono wyróżnienia w uznaniu zasług wniesionych w rozwój Ziemi Bocheńskiej. W tym roku Kapituła jednomyślnie postanowiła przyznać to szczególne wyróżnienie Śp. Stanisławowi Kobieli oraz Zespołowi Szkół Nr 1 w Bochni.

W imieniu szkoły nagrodę odebrali Jan Balicki Dyrektor Szkoły oraz wieloletnia Pedagog tej placówki Pani Alicja Rumer.

Bene Meritus to idea mająca na celu zaprezentowanie szerokiemu gremium dobrych, szlachetnych i godnych naśladowania ludzi oraz instytucji działających na terenie Powiatu Bocheńskiego. To nagroda wyjątkowa. Przyznawana jest od 2003 roku w uznaniu zasług wniesionych w rozwój Ziemi Bocheńskiej. Odznaczenie to może otrzymać osoba, organizacja lub stowarzyszenie, które w sposób szczególny wyróżnia się działalnością publiczną. To Osoba lub instytucja,  której na sercu leży dobro Ziemi Bocheńskiej, jak również  swoją pasją, zaangażowaniem czy też podejściem do życia, daje przykład i zaraża innych do działania.

Decyzję o wręczeniu odznaczenia podejmuje Kapituła powołana przez Radę Powiatu w Bochni. W skład Kapituły wchodzą osoby uhonorowane w latach ubiegłych i radni powiatu bocheńskiego.

mgr Sylwia Zajt

Zespół Szkół Nr 1 w gronie wyróżnionych Bene MeritusShow Gallery