"Żołnierskie spotkanie"

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z zawodowym żołnierzem z bogatym doświadczeniem wojskowym. Kpt. Stanisław Jaskier z 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie gościł u nas 25.10.2019 r. Opowiadał o misjach stabilizacyjnych, w których brał udział oraz o żołnierskiej przygodzie, która jest jego pasją. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o skokach na spadochronie, misjach w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie oraz kulturach pozaeuropejskich. Kpt. Jaskier pokazał młodzieży bogaty zbiór zdjęć i filmów, które wzbogaciły prelekcję. Młodzież zadawała pytania, na które czasem trudno było odpowiedzieć. 

Kapitan wielokrotnie podkreślał o konieczności pogłębiania wiedzy, obowiązkach wobec Ojczyzny, konsekwentnym dążeniu do celu, podnoszeniu umiejętności językowych. 

Na koniec Pani Dyrektor Sylwia Zajt podziękowała naszemu gościowi za przybycie i pouczającą prelekcję, która była wspaniałą lekcją historii, geografii, a przede wszystkim patriotyzmu.

Łucja Piątkowska

281019