Gra terenowa Bochnia w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945.

           

W piątek 27 września 2019 r. odbyła się gra terenowa Bochnia w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945, która zakończyła uroczystości upamiętniające w naszym mieście 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W grze wzięło udział 6 zespołów reprezentujących: Szkołę Podstawową nr 2 (Zofia Langer, Paskal Jamróz, Jakub Miękina, Patryk Dzieża), I Liceum Ogólnokształcącego (Julia Gut, Jakub Romański, Bartłomiej Słowik, Kornel De Lorme), II Liceum Ogólnokształcącego (Iwona Stal, Anna Zagórska, Monika Tyndel, Mateusz Rudnik), Zespołu Szkół Nr 1 (Jakub Kasprzyk, Patryk Chwasta, Jakub Makowiecki, Wojciech Pajor), Zespołu Szkół Nr 2 (Jakub Chodur, Mateusz Babraj, Grzegorz Wilgocki, Jakub Rynduch) i Zespołu Szkół Nr 3 (Bartosz Dziurdzia, Mateusz Włudyka, Adrian Kierwiński, Bartłomiej Lis).

            Do zadań uczestników należało m.in. fałszowanie kenkart, zaprzysiężenie w szeregi Armii Krajowej, wykonanie akcji małego sabotażu (rysowanie na drzwiach znaku Polski Walczącej, wykonanie napisu „Uzbornię pomścimy” na afiszu informującym o zamordowanych na Uzborni mieszkańcach Bochni i okolic), udział w tajnych kompletach, a także odnajdywanie miejsc pamięci związanych z okupacją w naszym mieście.

            W zmaganiach z historią najlepiej poradziła sobie drużyna ZS 2. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele I LO, a trzecie – II LO.

Organizator gry (Zespół Szkół Nr 1) składa serdeczne podziękowania uczestnikom oraz wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia wydarzenia. Byli to: Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej wraz z Teatrem Artystokrackim, Urząd Miasta Bochnia, Starostwo Powiatowe w Bochni, Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Bochni, Miejski Dom Kultury w Bochni, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Najemnicy Bocheńscy, Foto Atelier Famielec, Kwiaciarnia Azalia, a także osoby prywatne.

mgr Marcin Kwiatek

30092019